قابل توجه کلیه کاربران گرامی :

متاسفانه در اسفند ماه ۱۳۹۰ به دلیل نقص فنی و مشکلات در سرور کلیه مطالب آرشیو شده در سایت که بیش از ۸۰ خاطره و ۲۵۰ تصویر دوران دفاع مقدس و سایر مطالب بود پاک شد و عملا کلیه فعالیت های ما در سایت فعلی از بین رفت . و قاعدتا جهت برگشت به حالت اولیه مدت زمانی مورد نیاز است که انشا الله در اسرع وقت این کار صورت خواهد گرفت . ناقص بودن بخش های اصلی سایت از جمله تصاویر ، صوت و فیلم و بخش دانلود به همین علت است .

جهت اطلاع از پیشینه سایت اینجا کلیک کنید

«پایان غبطه» براساس خاطرات و زندگی شهید کاظمی شکل گرفته و بعدی از ابعاد شخصیتی آن اسطوره‌ جهاد و شهادت را برای جوانان ایران به نمایش می گذارد.

کتاب «پایان غبطه (زندگی داستانی سردار شهید احمد کاظمی)» در قالب دانستنی های انقلاب اسلامی نوشته نادره عزیزی نیک در ۱۶۸ صفحه با قیمت ۱۹۰۰ تومان از سوی انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد. «پایان غبطه» حاوی بیست داستان کوتاه از زندگی این شهید است که برای جوانان منتشر شده است.

در معرفی این کتاب آمده است: « شهید احمد کاظمی از بازماندگان و فرماندهای جهاد هشت ساله ملت ایران بود که همواره آرزوی رسیدن به معبود و دوستان شهیدش را در سر می‌پروراند. شهید احمد کاظمی ‌از بازماندگان و فرماندهان جهاد او فرمانده‌ مخلصی بود که کاردانی، توانایی، شجاعت، عشق به معبود و اکثر کمالات انسانی را در خود متبلور کرده و مصداق آیه‌ «فَرِحِینَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَیسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِینَ لَمْ یلْحَقُوا بِهِمْ مِنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَیهِمْ وَلَا هُمْ یحْزَنُونَ»، بود که بالاخره در ‌یک روز عرفه روزگار غبطه‌اش به پایان رسید و با قربانی‌شدن در راه خدا به وصال حق دست‌یافت. این اثر، داستانی است براساس خاطرات و زندگی آن شهید.»

هموطنان تهرانی برای تهیه این کتاب‌‌‌ کافیست با شماره ۸۸۴۵۳۱۸۸ سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، احمد کاظمی، دوم مرداد سال ۱۳۳۷در شهرستان نجف‌آباد به دنیا آمد. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در دی‌ماه ۱۳۵۸، برای کمک به مبارزان فلسطینی، به جنوب لبنان اعزام شد و نیز دوره آموزشی جنگ‌های نامنظم را گذراند.

کاظمی، اول خرداد ۱۳۵۹ به عضویت سپاه پاسداران درآمد و در مناطق بحرانی کشور و سپس جبهه‌های جنگ تحمیلی حاضر شد.

وی در عملیات‌های رمضان و محرم، فرمانده تیپ نجف اشرف و در عملیات‌های بدر، قادر، والفجر هشت، کربلای پنج و والفجر ده، فرمانده لشکر هشت نجف اشرف بود.

کاظمی پس از جنگ معاون عملیات نیروی زمینی سپاه، فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهداء، فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین(ع) و فرمانده نیروی هوایی و سپس نیروی زمینی سپاه شد.

سرلشکر احمد کاظمی، نوزدهم دی ماه ۱۳۸۴ در اطراف ارومیه بر اثر سقوط هواپیمای حامل فرماندهان نیروی زمینی سپاه، به شهادت رسید.

مهم‌ترین آثاری که تاکنون در باره این شهید منتشر شده‌، عبارتند از:
ـ نبردهای شرق کارون به روایت فرماندهان (آزا‌دسازی شرق کارون و شکستن محاصره آبادان) / سید‌علی بنی‌‌لوحی، هادی مراد‌پیری و محسن محمدی / مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ / ۱۳۷۹٫
ـ تمنای شهادت‏ (زوایایی از خصوصیات سردار سرلشکر شهید احمد کاظمی فرمانده نیروی زمینی سپاه از زبان همرزمان) / گردآوری و تدوین جانمراد احمدی، زیرنظر رجبعلی رحیمی، به کوشش موسسه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس‏ / مجنون (قم) / ۱۳۸۴٫
ـ پرواز آخر (یادداشت‌هایی درباره شهید احمد کاظمی) / محمدعلی بهداروند / صبح میثاق (قم) / ۱۳۸۵٫
ـ شهید احمد کاظمی / شکیب / ۱۳۸۵٫
ـ ما اهل اینجا نیستیم (مجموعه ای از خاطرات و سخنرانی‌های سردار سرلشکر شهید حاج احمد کاظمی) / گردآورنده و تدوین جانمراد احمدی / نشر مجنون / ۱۳۸۵٫
ـ لوح فشرده میقات / نشر مجنون / ۱۳۸۵٫
ـ لوح فشرده علمدار نجف / نشر مجنون / ۱۳۸۵٫
ـ مسافران ملکوت (جلد ۲: شهید احمد کاظمی) / سعید عاکف / ۱۳۸۵٫
ـ لوح فشرده مهاجر (۲ لوح) / موسسه فرهنگی شهید آوینی / ۱۳۸۵٫
ـ آی بچه‌ها شهید کاظمی کیه؟ / نویسنده سعید والی‌فر ؛ تصویرگر محمدرضا بیات و محسن محبی / میعاد / ۱۳۸۶٫
ـ فاتح خرمشهر (آلبوم عکس سردار شهید احمد کاظمی) /  جنات فکه / ۱۳۸۶٫
ـ تویی که نمی‌شناختمت / تحقیق و تالیف جانمراد احمدی / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، لشکر زرهی هشت نجف اشرف / ۱۳۸۶٫
ـ نرم افزار چندرسانه ای شهید سرلشکر احمد کاظمی /  نشر شاهد ‌/ ۱۳۸۶٫
ـ اولین مسافر خرمشهر (حماسه سردار شهید احمد کاظمی) / مرتضی مساح / بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس‏‫ / ‏‫۱۳۸۷٫
ـ ح‍ک‍ای‍ت‌ آن‌ م‍رد آسمانی (خاطراتی از زندگی سردار سر‌لشکر پاسدار شهید حاج احمد کاظمی )/ محمود جوانبخت / ب‍ن‍ی‍اد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس / در دست چاپ.