کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس

تدابیر نظامی‌شهید حاج احمد کاظمی/ به روایت حاج قاسم سلیمانی ۱

در جهت تبیین ابعاد شخصیتی سردار شهید حاج احمد کاظمی‌بر ان شدیم تا در سلسله یادداشت‌هایی به بررسی تدابیر نظامی‌شهید حاج احمد کاظمی‌به روایت حاج قاسم سلیمانی بپردازیم . متن ذیل برگرفته از مصاحبه با شهید زنده حاج قاسم سلیمانی است که در سال ۱۳۸۴ به مناسبت اربعین شهدای عرفه صورت گرفته بود تنظیم شده و در هشت قسمت تقدیم شما کاربران می‌شود .

بسم الله الرحمن الرحیم

اولا که آقا رشید استاد ماست و حرف زدن جلوی ایشان سخت است چون کاشف من و احمد و حسین و همه اینها آقا رشید هستند. هیچ وقت تصور نمی کردم که در مورد احمد بخواهم حرفی بزنم. با آن که چهل روز گذشته من باورم نمی شود که احمد شهید شده.خیلی به هم نزدیک بودیم، خصوصا بعد از جنگ ما بیشتر به هم نزدیک شدیم.

علتش هم غربتی بود که ما بعد از جنگ پیدا کردیم یعنی همین احساس یتیمی، یتیمی نه از این باب که همه می گویند بلکه از باب اینکه انسان از یک راهی باز می ماند، احساسی مثل اینکه جا مانده و باز مانده است به او دست می دهد. لذا همیشه چیزی هم می گفتیم و شوخی که می کردیم می گفتیم که جزیره ای باشد و ما را ببرند آنجا که همیشه تداعی آن دوران را بکند و این باعث شده بود که بیشتر به هم نزدیک بشویم. یکی از علت‌هایی که ما دور هم جمع شدیم این بود که ما مثل یک جمعی هستیم که در یک طوفان و یک رودخانه ایم و باید دستمان به هم باشد و حامی هم باشیم تا آب ما را نبرد.

اما اینکه این چنین اتفاقی می افتد ما اصلا تصور نمی کردیم. هر چند احمد به آرزویش رسید اما واقعا حیف شد و حیف شدن را هم نه در شهادت احمد بلکه در این می دانیم که احمد خیلی خوب می توانست آن چهره ای را نمایان کند که یک بخش کوچکش بر نزدیک ترین آدم‌ها به احمد نمایان شد، نه بر جامعه، که جامعه خیلی چیزها را نمی داند و مخفی ماند. او می توانست یک جنگ بزرگ را فرماندهی کند، مدیریت کند و شهید بشود. البته تقدیر الهی و به نظر من اصرار خودش باعث شد که زودتر از آن چیزی که ما تصور می کردیم، احمد را گرفت. شاید هم مصلحت احمد همین بود، شاید مصلحت الهی همین بود و همین درست بود. این را ما نمی دانیم ولی آنچه که می دانیم این است که احمد می توانست خیلی کارهای بزرگی بکند.

در این مطلبی که آقا رشید فرمودند من دو نکته در مقدمه بگویم بعد می پردازم به مشخصات احمد. همین طور که در دین اسلام یک خلاصه‌هایی وجود دارد، یعنی وقتی ما می خواهیم بگوییم که دین در امیرالمومنین (ع) خلاصه شده است یا امیرالمومنین (ع) دین مطلق است معنایش این نیست که دیگران از دین بهره ای نبردند. دیگران هم در رکاب پیغمبر بودند و دیگران نیز هر کدام یک بخشی از خلاصه‌های دین در آنها بود، یکی در تقوا بود، یکی در شجاعت بود ولی اینکه همه، همه موجودی دین را بگیرند، کمتر بود.

مطلب پیشنهادی

آزاد سازی خرمشهر

شهید کاظمیدر عملیات آزاد سازی خرمشهر و روزهای مقدماتی آن شرایط بسیار سخت وحساسی به …

یک دیدگاه

  1. سلام دومین ختم قرآن سال ۹۲ برای برآوردن حاجات و گشایش در کارها و شفای مریضها، و پایان یافتن جهالتها، رذیلتها، استکبار درون و بیرون، جهالتها، کجرویها، کفر و شرک و نفاق و پایان یافتن حکومت شیاطین و استقرار نظام جهانی توحیدی ، پادشاهی خداوند و ولایت الهی، و آمرزش اموات و فرج در تعجیل ظهور و زعامت قائم آل محمد حضرت مهدی موعود سلام الله علیه و شفاعت ختم قرائت عربی یا ترجمه فارسی . دوستانی که می‌خواهند همراهی نمایند، در قسمت دیدگاه اعلام آمادگی نمایند ، تا جزئشان به آنها اطلاع داده شود. این ختم تا پایان اردیبهشت ۹۲ می‌باشد. لطفا در قسمت دیدگاه آدرس زیر اعلام آمادگی نمائید. بسیار سپاسگزارم.

    noahmadi313.blogfa.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *