سرلشگر رحیم صفوی  در خصوص این شهید می‌گوید: شهید کاظمی در تمامی عملیات‌ها به عنوان فرمانده ای بود که با نبوغ و خلاقیت دشمن را به زمین می‌کشاند، هیچ جبهه‌ای در طول ۸ سال دفاع مقدس نبود که در مقابل لشگر قهرمان ۸ نجف اشرف و فرزندان عزیز بسیجی و پاسدار نجف‌آباد و زنجان و بسیاری دیگر از شهرهایی که به این لشگر می‌پیوستند تاب استقامت بیاورد.

یکی از فرماندهان فتح فاو شهید کاظمی بود، پشت دروازه‌های بصره نیروهای بعثی عراق یورش قهرمان دلاور با صلابت با سکینه و با ارامش چگونه دروازه شرق بصره را شکافت و دشمن، آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها را مجبور کرد به صدور قطعنامه ۵۹۸ که بعدا تبدیل به قطعنامه نهایی تبدیل شد و به حقوق ملت ایران تن در دادند.

در خیبر در حالی که پشت سرش ۳۰ کیلیومتر آب بود جزایر مجنون را تصرف کرد و انگشتش قطع شد که امکان دارو و بهداری وجود نداشت و برای این که عفونت نکند نمک را در آب می‌ریخت و انگشت قطع ‌شده‌اش را در آب می‌گذاشت تا هم عفونت نکند و هم خون‌ریزی تمام شود.

۷ سال بعد از جنگ به دور از خانه و فرزندان و همسر، نه تنها آرامش و امنیت را در کردستان برقرار کرد بلکه با مصوبه شورای عالی امنیت ایران مقرها و مراکز ضدانقلاب حزب دمکرات و کومله را با پیشروی ۱۲۰ کیلومتری درخاک عراق منهدم کرد.

بعد از قرارگاه حمزه فرمانده نیروی هوایی سپاه شد. بیش از ۲۰۰ فروند هواپیما و هلی‌کوپتر و انواع موشک‌های برد بلند را سامان داد. در حادثه بم در ساعت‌های اول شهید کاظمی به عنوان فرمانده نیروی هوایی تمام ناوگان خودش را برای نجات مردم بم بسیج کرد، خودش هم فرودگاه بم را آماده کرد هر ۱۳ دقیقه یک هواپیما و هلیکوپتر چه در شب و چه در روز پرواز می‌کرد ۳۰ هزار مجروح را با هواپیما وهلی‌کوپتر تخلیه کرد، ۱۰ شبانه روز نخوابید، این است که روحیه مردم داری و مردم یاری سردار شما، که نه تنها در زمان جنگ بلکه در مصیبت‌های همچون زلزله به کمک مردم می‌شتابند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *