به گزارش سایت شهید کاظمی به نقل از  صاحب نیوز؛ حجت الاسلام علی سعیدی شاهرودی عصر امروز در آیین بزرگداشت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و چهاردهمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج احمد کاظمی با اشاره به پیوند دیرینه سردار کاظمی و سردار سلیمانی اظهار کرد: اخلاص، تواضع، فروتنی، مردمی بودن، وارستگی و توجه نکردن به زر و زیور دنیا و روحیه شهادت طلبی از ویژگی های فردی مشترک این دو شهید است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا ادامه داد: کسی که به زندگی آن دنیا باور دارد، از استقبال مرگ و شهادت نمی ترسد؛ هم شهید کاظمی و هم شهید سلیمانی دارای این ویژگی شهادت طلبی و اعتقاد به معاد بودند.

وی با اشاره به ابعاد و خصوصیات مدیریتی این دو شهید، عنوان کرد: اولین ویژگی مشترک این دو شهید ولایت مداری است، سردمداران شرک و کفر مدام در حال قهرمان سازی و چهره سازی هستند و فلسفه این ورزش ها و مسابقات همین چهره سازی است که این ساخته دست بشر است؛ اما خداوند قهرمانی می سازد که با شهادت خود ۸۰ میلیون انسان را داغ دار و متاثر می کند.

ولایت مداری بزرگ ترین وجه شباهت سردار سلیمانی و قمربنی هاشم(ع)

حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه شباهت های زیادی بین سردار سلیمانی و قمربنی هاشم(ع) است، خاطرنشان کرد: مهم ترین شباهت سردار سلیمانی و حضرت عباس(ع)، ولایت مداری و ولایت فهمی است.

وی ادامه داد: در این چهار دهه از عمر انقلاب که بسیاری ریزش کردند، آقای سلیمانی مثل کوه ایستاد و لحظه ای از ارادت وی به ولایت کم نشد.

وی مدیریت جهادی را دومین ویژگی شهید سلیمانی عنوان کرد و گفت: مدیریت جهادی در مقابل مدیریت بوروکراتیک است؛ این دو شهید لحظه ای آرام و قرار نداشت و در تمام عمر خود در حال تلاش بود.

سعیدی با بیان این که مهم ترین ویژگی شهید سلیمانی، مدیریت بحران بود، عنوان کرد: شهید سلیمانی متخصص در مدیریت بحران بود و  جنگ ترکیبی را در شرایطی مدیریت می کرد که اداره آن بسیار سخت بود.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا افزود: بنا بر تعبیر رهبر معظم انقلاب او هم شجاعت و هم تدبیر را با یکدیگر داشت.

وی با بیان اینکه ۲۰ سال آینده تاریخ شیوه های مدیریتی این شهید را که امروز قابل بیان نیست، بیان خواهند کرد؛ عنوان کرد: برخی در مقوله امنیت فقط شهر خود را می بینند، اما یک مدیر استراتژیک امنیت را به صورت منطقه ای می بیند.

سعیدی با بیان اینکه بسیاری می گفتند که ما در سوریه و لبنان چه می کنیم، اذعان کرد: این فهم استراتژیک حاج قاسم بود که امنیت را در این سطح می دید و مدیریت می کرد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا تاکید کرد: این استراتژیک سردار سلیمانی به عنوان دکترین دفاع و مدیریت بحران در دانشگاه های کشور تدریس شود.

اگر بغداد و دمشق سقوط می کرد، مشخص نبود امروز امنیت ما در چه سطحی قرار داشت

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اقدامات حاج قاسم سلیمانی، عنوان کرد: اولین اقدام او امنیت برای ایران است؛ ذهن استراتژیک می گوید اگر می خواهید امنیت را به کشور خود بیاورید باید جنگ را به خارج از کشور خود ببرید، عقل می گوید از مرزهای خود به بیرون برویم تا از کشور خود دفاع کنیم.

سعیدی با بیان اینکه چندی پیش دمشق، بغداد و نجف در حال سقوط بودند، خاطر نشان کرد: اگر بغداد و دمشق سقوط می کرد، امروز امنیت ما در چه سطحی قرار داشت؟

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا یکی دیگر از اقدامات سردار سلیمانی را دفع شر شرورترین اشرار عالم از سر کشور بیان کرد و گفت: به گفته خودِ رزمندگان بسیج مردمی عراق، سه عامل مانع سقوط عراق شد که اولین عامل آن جمهوری اسلامی و حاج قاسم بود.

حاج قاسم مانع تجزیه منطقه و اجرای طرح خاورمیانه بزرگ آمریکا در خاورمیانه شد

وی با اشاره به اقدام این شهید والامقام در جلوگیری از سقوط بغداد و دمشق هم خاطر نشان کرد: یکی از دستاوردهای سردار سلیمانی جلوگیری از تجزیه عراق و سوریه بود؛ طرح جو بایدن این بود که عراق را به چهار منطقه تقسیم کنند و در سوریه هم مشابه این طرح را داشتند، اما سردار سلیمانی جلوی این تجزیه را گرفت.

حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه این طرح ها بافت منطقه را تغییر می داد، گفت: امثال سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس جلوی طرح خاورمیانه بزرگ امریکا را گرفتند؛ آمریکایی ها کمر همت بسته بودند سوریه را از محور مقاومت جدا کنند و حاج قاسم جلوی این تلاش ایستاد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا افزود: حاج قاسم از حریم اهل بیت(ع) در منطقه دفاع کرد.

وی با اشاره به پیام این شهدا به مردم ایران عنوان کرد: اولین نکته ای که این شهدا از ما می خواهند، ایستادگی همه جانبه در برابر آمریکاست؛ راهبرد آمریکا تسلیم است، معاذ الله که مردم ایران دست از مقاومت بردارند.

سعیدی با بیان اینکه دفع امید از اروپا و آمریکا پیام دیگر این شهدا به مردم است، عنوان کرد: هیچ کدام از سه کشور اروپایی، انگلیس، فرانسه و آلمان این جنایت آمریکا را محکوم نکردند؛ این کشورها در سخت ترین شرایط هم پشت آمریکا هستند و نباید به آن ها دل بست.

انتهای پیام/

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ ” از خدا این را می خواهم که هر چه سریعتر مرا به او ملحق کند” این آرزوی دیرینه سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی بود که با  اشک و بی قراری از پروردگار طلب می کرد تا دوباره با یار قدیمی اش سردار شهید حاج احمد کاظمی همنشین و همراه شود. سردارِ دلها ، اسوه جهاد در خطوط مقدم را این گونه توصیف کرده بود: «فکر می‌کنید ما هر ۲۰۰سال یک کسی مثل احمد را می‌توانیم داشته باشیم؟ امکان ندارد که شما فکر کنید دانشگاه‌های ما، دانشکده‌های ما بتوانند چنین افرادی را تحویل جامعه بدهند، نه! احمد عصاره یک شخص بود و آن شخص هم هر چند قرن یک بار می‌آید، او آمد و یک چنین دستاوردی داشت، تمام شد و رفت». اسطوره‌ای به نام حاج احمد

دیدارِ دو یارِ قدیمی پس از 14سال انتظار

در جنوب شرقی شهر اصفهان، وادی مقدسی است با گنجینه ای آسمانی که عرش را میهمان فرش کرده؛ میعادگاه دلدادگان راه سرخ عشق:گلستان شهدا. در این سرزمین نورانی  بعد از مزار شهید خرازی، کنار یادبود مصطفی ردانی پور، پیکر دلاورد مرد بی ادعا  سردار شهید احمد کاظمی آرمیده است.او  سال ۱۳۳۷ در نجف آباد اصفهان دیده به جهان گشود سرداری که  از کودکی مشق تقوا، ایمان و  عشق به  اهل بیت(ع) را آموخته بود  با شروع موج  توفنده انقلاب اسلامی در این حرکت الهی قدم برداشت و در همه صحنه های مبارزه با رژیم ستم شاهی، حضوری تأثیرگذار داشت.سردار کاظمی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران جزو اولین کسانی بود که به سپاه پاسداران پیوست و از فرماندهان آن محسوب می‌شد.او دوران جوانی خود را با لذت حضور در جبهه‌های نبرد از کردستان گرفته تا جای جای جبهه‌های جنوب در صف مقدم مبارزه با متجاوزان بعثی  گذراند و سمت‌هایی همچون دو سال فرماندهی جبهه فیاضیه آبادان، شش سال فرماندهی لشکر ۸ نجف، یک سال 

دیدارِ دو یارِ قدیمی پس از 14سال انتظار

فرماندهی لشکر ۱۴ امام حسین(ع)، هفت سال فرماندهی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) و قرارگاه رمضان و پنج سال فرماندهی نیروی  هوایی سپاه را بر عهده داشت .سردار کاظمی ۲۹ مرداد ۱۳۸۴ از سوی فرمانده کل سپاه، به فرماندهی نیروی زمینی منصوب شد و  با  کفایت و شجاعتی که از خود نشان داد ،رهبر معظم انقلاب  ،سه  مدال فتح به وی اعطا کرد.در روزی که برای فرماندهی زمینی سپاه معرفی شده بود ، از دلتنگی اش برای شهادت گفت و گفت: «من دلم می خواست در سپاه هوایی شهید شوم اما نشد »و با بغض تضرع از همرزمانش خواست” دعا کنند در نیروی زمینی شهید شود”.او در مدت سه ماه فعالیت شبانه‌روزی، بیش از  100 سفر به تمامی‌یگان‌های نیروی زمینی داشت و وضع  یگان‌های نیروی زمینی را از نزدیک بررسی کرد.”حاج احمد” اما مردِ پست و مقام نبود  معنویت و ایمان حرف اولِ او بود چه در جبهه ها و چه در دوران پس از جنگ ؛ روضه‌های محرم وفاطمیه وی ترک شدنی نبود در هر ارگانی بود خیمه‌ها را برافراشته می‌کرد تا روضه‌ها برقرار شود.سردار شهید کاظمی  مردِ  مردم و  اخلاص بود و نمونه اش  را در حادثه بم نظاره گر بودیم  که  در کمال گمنامی ‌و تواضع میدان دار اصلی امداد ونجات در چهار روز نخست زلزله بم بود: صد ساعت بیداری و خدمت رسانی. سردارِ فاتح خرمشهر، دلاومرد روزهایِ جنگسردار احمد کاظمی، با آغاز  جنگ تحمیلی، با یک گروه ۵۰ نفره در جبهه‌های آبادان حضور یافت و در پایان جنگ تحمیلی همان گروه را   تبدیل به یکی از لشکرهای قوی و مهم سپاه (لشکر زرهی ۸ نجف اشرف) کرد و لشکر را با سلاح‌های به غنیمت گرفته شده از عراقی‌ها به یک لشکر زرهی با صدها تانک و نفربر و توپخانه و ماشین آلات، تحویل نظام داد.

سردار شهید کاظمی اولین فرماندهی بود که خبر آزادسازی خرمشهر را در سوم خرداد ۱۳۶۱ از طریق بی سیم اعلام کرد تا  فاتح خرمشهر لقب بگیرد.

او در جبهه با موتورسیکلت اش به همه سر می زد و  رزمندگان علاوه بر   رشادت‌  و شجاعت‌  این دلاور زمان از پشت کارش برای ادامه تحصیل و اخلاق نیکویش می گفتند چرا که در همان دوران، کارشناسی خود را در رشته جغرافیا و کارشناسی ارشد را در رشته مدیریت دفاعی گذراند و موفق شد دانشجوی دکتری در رشته دفاع ملی شود.سردار شهید کاظمی اولین فرماندهی بود که خبر آزادسازی خرمشهر را در سوم خرداد ۱۳۶۱ از طریق بی سیم اعلام کرد تا  فاتح خرمشهر لقب بگیرد. به گفته محسن رضایی فرمانده وقت سپاه، ایشان توانستند با کمک شهید حسین خرازی آخرین مرحله عملیات آزادسازی خرمشهر را انجام دهند و این شهر تا ابد، مرهون رشادت شهید کاظمی است.

دیدارِ دو یارِ قدیمی پس از 14سال انتظار

سردار ِ شهید  قاسم سلیمانی که آن روزها  فرمانده وقت لشگر ثارالله بود از نقش بی نظیر او  در این عملیات مهم گفته بود :«شهید کاظمی توانست با کمک شهیدخرازی آخرین مرحله عملیات آزادسازی خرمشهر را انجام دهد. ایشان نیروهای عراقی را در خرمشهر محاصره و شهر را آزاد کردند، با دو لشکر خرمشهر را تصرف کردند هر کدام با پنج گردان یعنی سه هزار نفر در مقابل بیست هزار نفر دشمن، لشکرهای ۸نجف و ۱۴ امام حسین تحت فرماندهی احمد و حسین بودند». و این گونه بود که در همه عملیات‌ها تا پایان جنگ، سردار شهید کاظمی بدون استثنا نقش فعال و موفقی داشت. از سقوط تا عروج 

دیدارِ دو یارِ قدیمی پس از 14سال انتظار

سردار کاظمی  همیشه تشنه شهادت بود، همرزمانش می گویند در دوران دفاع مقدس همه از بس ناله‌های او را شنیده بودند برای رفتن ، با این که علاقه ای زیادی به او داشتند برایش آرزوی شهادت می‌کردند؛ این اشتیاق را آنجا می‌توان فهمید که رهبر معظم انقلاب  فرمودند : “شوق شهادت در دل ایشان شعله می‌کشید” اما قهرمان روزهای نبرد، پس از گذشت سالیانی از جنگ همچنان شوق واشتیاقش  برای شهادت افزون تر می شد؛ شب شهادتش نشستی با کارکنان نیروی زمینی داشت، نشستی که در آن سردار از آرزویش که همان شهادت گفت و حسرت اینکه از کاروان شهدا جامانده  و همان جا به آنان سفارش کرد،«شهدا خیلی به گردن ما حق دارند، باید تلاش زیادی کنیم»صبح روز نوزدهم دی ماه سال ۸۴  و سالروز آغاز عملیات کربلای۵، عازم منطقه شمال غرب کشور شد حدود ساعت ۱۱:۳۰ همهمه ای در کشور ایجاد شد که خبر از حادثه ای تلخ می داد:سقوط یک فروند هواپیمایی تا اینکه در خبرها اعلام شد: “صبح امروز یک فروند هواپیمای نظامی (جت فالکون) حامل سردار شهید حاج احمد کاظمی فرمانده‌ی نیروی زمینی سپاه  در حوالی ارومیه، سقوط کرد و همه‌ی ‌۱۲ سرنشین آن به شهادت رسیدند.”فیلم و صوت آخرین لحظات حیات شهدای نیروی زمینی و هوایی سپاه در این حادثه تلخ به یادگار ماند  و صدای دلنشین سردار شهید کاظمی: “بسم ا… الرحمن الرحیم، حدود یک ساعت و سی دقیقه است رو آسمونیم، موتور نداریم و با سلام و صلوات ایشالا می ریم می شینیم ارومیه و ایشاالله که به خیر بگذره، اشهد أن لا اله الا الله و اشهد أن محمد رسول اله. “یکی از حاضرین: “صلوات بفرستین (صلوات دسته جمعی) اللهم صلی علی محمد و آل محمد.”

دیدارِ دو یارِ قدیمی پس از 14سال انتظار

و در نهایت  صدای حاج احمد بود که   با ذکر” یا علی ابن ابی طالب، یا علی ابن ابی طالب، یا حسین” عاشقانه به دیدار یاران شهیدش پیوست و در شهر مهدی باکری اجر تلاش‌های بی‌وقفه خود را از پروردگار  گرفت.او  به همراه ۱۱ تن از همرزمانش در ایام عرفه به شهادت رسیدند و به شهدای عرفه معروف شدند.در لحظه خاکسپاری اش  رهبر معظم انقلاب فرمودند:«دو هفته پیش شهید کاظمى پیش من آمد و گفت از شما دو درخواست دارم: یکى این‌که دعا کنید من روسفید بشوم، دوم این‌که دعا کنید من شهید بشوم. گفتم شماها واقعاً حیف است بمیرید؛ شماها که این روزگارهاى مهم را گذراندید، نباید بمیرید؛شماها همه‌تان باید شهید شوید؛ ولیکن حالا زود است و هنوز کشور و نظام به شما احتیاج دارد. » یادِ سرخِ یارِ شهیدنسیم می‌وزد و نغمه سرخ حماسه را در گوش مردم شهر  نجوا می‌کند در گوش مردمی که گاهی پرواز آلاله‌ها را در نیزار‌های دل به فراموشی می‌سپارند  اما امروز  نوای رشادت مردِ بی ادعای دیروز ِشهر نجف آباد  به گوش می رسد.قهرمانی بی نظیر که سردار دلها شهید حاج قاسم  سلیمانی در غم فراقش  گریه می کرد و دلتنگ سخن می‌گفت :”دیگر کسی نیست جای حاجی را برایمان پر کند حاجی تداعی رفتارهای جنگ بود ،تداعی خلوص ،صفا  و صداقت”  .و امروز کنار مزارش در گلستان شهدای اصفهان حالِ یارِ قدیمی اش “حاج قاسم” را پرسیدیم؛ مزاری که چند روز پیش سرلشکر رحیم صفوی مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در اجتماع مردم اصفهان در سوگ شهید سردار قاسم سلیمانی  گفته بود :حاج قاسم هم رزم و دوست سرداران شهید اصفهان، همچون سرلشکر احمد کاظمی و حسین خرازی بود و بنا به گفته سردار استکی، قاسم سلیمانی هرماه 

دیدارِ دو یارِ قدیمی پس از 14سال انتظار

به اصفهان می آمد و بر سر مزار شهید حسین خرازی و حاج احمد کاظمی اشک می‌ریخت.حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی، رییس عقیدتی-سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا  هم امروز   در آیین گرامیداشت این سردارِ بزرگ در  گلستان شهدای شهر اصفهان  از ثبات قدم و  تبعیت از رهبری ایشان گفت: در چهار دهه گذشته برخی از افراد در نظام اسلامی ریزش کردند، اما سرداران شهید سلیمانی و احمد کاظمی تا آخرین قطره خون ،مانندکوه پشت آرمان های انقلاب و رهبری ایستادند و الگوی جوانان در ولایت مداری  شدند .

دیدارِ دو یارِ قدیمی پس از 14سال انتظار

در مراسم بزرگداشت  شهادت سردار حاج احمد کاظمی در  نجف‌آباد  هم سردار علی فدوی جانشین فرمانده‌کل سپاه ‌پاسداران‌ از  رشادت‌ها و مجاهدت‌های رزمندگان اسلام از جمله این شهید بزگوار گفت، کسی که دلدادگان بسیاری داشت از جمله سردار حاج قاسم سلیمانی. سردار علی فدوی  از این دلدادگی گفت : شهید سلیمانی وقتی راجع به شهید کاظمی صحبت می‌کرد در عین اینکه در دلش شادی بود اشک شوق نیز می‌ریخت چون دلداده شهید کاظمی بود. او بعد از شهید کاظمی همان روش وی را پیش گرفت تا جایی که یک ملت و امام امت شیفته او شد.آری “حاج احمد” و حاج احمد ها و ” حاج قاسم ” و “حاج قاسم ها”  قهرمانان و دلاورمردان  راه آزادگی و مقاومت بودند و غایتشان تداوم انقلاب  و نظام اسلامی با پیروی از ولایت فقیه بود ، شهیدانی که تمام  عمر خود را وقف جهاد کردند و قطعا  از ما نیز این گونه می خواهند جهادگونه در راه تداوم انقلاب و پیروی از ولایت فیه گام برداریم…..نگارنده:مرضیه قاسمی

مرکز مأوا به مناسبت سالروز شهادت حاج احمد کاظمی؛ یار صمیمی و دیرین سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، نماهنگ جدید خود را به نام «رفیق» منتشر کرد.

نماهنگ زیبای «رفیق» در سالروز شهادت شهید احمد کاظمی منتشر شد+ فیلم

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ۱۹ دی ماه؛ سالروز عروج آسمانی سردار رشید اسلام؛ شهید حاج احمد کاظمی است؛ سردار مجاهدی که یار دیرین و همراه همیشگی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی بود.

به همین مناسبت مرکز مأوا نماهنگ جدید خود را به نام «رفیق» تولید و منتشر کرد.

دیگر عوامل تولید این نماهنگ عبارتند از: اجرا: گروه محراب، موسیقی: نیما علامه، شاعر: روزبه بمانی.