سایت اختصاصی شهید کاظمی به بهانه عیدالله اکبر ، عید سعید غدیر خم لوح اهدایی از طرف سردار شهید احمد کاظمی به سردار شهید حاج حسن طهرانی مقدم را منتشر کرد.13921018192226151877204

این لوح در زمان مسئولیت فرماندهی نیروی هوایی شهید کاظمی به همرزم و همسنگرش در یگان موشکی نیروی هوایی اهدا شده است .

152

در متن این لوح آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا

در هجدهم ذی الحجه آبشار رحمت آسای الهی آن چنان بر کویر تفتیدده حجاز باریدن گرفت که گلستان فلاح و سعادت انسان در غدیر خم به بار نشست .

و حبیب را ندا آمد که رأیت بلند ولایت را بر سپهر نبوت برافراز

آری غدیر تجلی گاه گلواژه نور علی نور است . آن هنگام که علی علیه السلام این آیت الهی بر ید بیضای رسول الله (ص) قرار گرفت و نور ولایت از فراز هستی بر قلوب شیفته عشاق تابیدن گرفت.

اشک شوق و محبت به شکرانه سیادت و سروری بر دیدگان جاری و طنین دلنشین مبارک باد , عالم ملک و ملکوت را متحیر ساخت.

برادر ارجمند سردار سرتیپ پاسدار حسن مقدم

افتخار دارم بهترین تبریکات و تهنیت خود را به مناسبت فرا رسیدن اعیاد بزرگ و با سعادت قربان و غدیر خم سالروز جشن فرخنده شیفتگان امامت و ولایت حضورتان تقدیم کنم.

امید است با استعانت از درگاه خداوند لیاقت پاسداری از کران میراث غدیر ، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که سیمای حکومت علوی است به ما عطا فرماید و توفیق قدرشناسی از نعمت ولایت به همه ما ارزانی فرماید. (ان شاالله)

فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی

سرتیپ پاسدار احمد کاظمی

سردرا شهید حاج احمد کاظمی در سال ۷۹ با حکم فرمانده معظم کل قوا به فرماندهی نیروی هوایی منصوب شد و در طول این مدت نیروی هوایی را از نظر سازمان ، ساختار و سازماندهی و سازمان موشکی ارتقا داد. وی پس از ‪ ۵‬سال خدمت ارزنده در نیروی هوایی سپاه، در سال ‪ ۱۳۸۴‬حکم فرماندهی نیروی زمینی سپاه را از مقام معظم کل قوا دریافت کرد و طی سه ماه فعالیت شبانه‌روزی، بیش از ‪ ۱۰۰‬سفر به تمامی‌یگان‌های نیروی زمینی داشت و وضعیت یگان‌های نیروی زمینی را از نزدیک بررسی کرد.در ۱۹ دی ماه سال ۱۳۸۴ بود که همزمان با روز عرفه هواپیمای جت فالکن ایشان در منطقه امامزاده آیدینلو در نزدیکی شهر ارومیه سقوط کرد و ۱۱ تن از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله سردار کاظمی به شهادت رسیدند.

سردار شهید حسن تهرانی مقدم از دوستان و همرزمان سردار شهید احمد کاظمی بود و این دو یار وفادار همیشه در عرصه‌های مبارزه چه در زمان جنگ تحمیلی و چه بعد از آن در داخل مرزهای جمهوری اسلامی با فعالیت‌ها و مبارزات بی نظیرشان خوش درخشیده‌‌اند. هر دو از سرداران شهیدی هستند که در جهادی بعد از هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسیده‌اند. هر دو در سنگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در حین خدمت به نظام اسلامی به فیض شهادت نائل شدند. اما ۶ سال طول کشید تا شهید تهرانی مقدم به همسنگر شهیدش ملحق شود. شهید حسن طهرانی مقدم که نخستین فرمانده توپخانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۰ و بنیانگذار یگان موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۲ش است که به پدر موشکی جمهوری اسلامی ایران مشهور شد. او در سال ۱۳۹۰ و در آزمایش موشک‌های بالستیک در پادگان شهید مدرسی ملارد به نزد یاران شهیدش شتافت.

به گزارش سایت شهید کاظمی مراسم نخستین سالگرد شهادت شهید حججی پنج شنبه ۱۸ مرداد در یادمان شهدای نجف‌آباد و در جوار مزار این شهید ولایت مدار برگزار خواهد شد. سایر برنامه اولین سالگرد شهید حججی در استان اصفهان به شرح زیر می باشد:

۱- مراسم پنجمین سالگرد شهادت اولین شهید مدافع حرم خمینی شهر شهید محسن حیدری و اولین سالگرد شهادت شهید حججی

زمان : چهارشنبه ۱۷ مرداد از ساعت از نماز مغرب و عشاء

مکان : خمینی شهر مسجد النبی هفتصد دستگاه

سخنران : استاد علی اکبر رائفی پور

۲- مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم شهرستان نجف آباد نیز همزمان با سالگرد شهید محسن حججی

زمان : پنج شنبه ۱۸مرداد از ساعت ۱۷

مکان : یادمان شهدای نجف آباد مزار شهید حججی

سخنران : حجت الاسلام پناهیان

مداح : برادران حاج مهدی سلحشور و سیدرضا نریمانی

۳- جلسه هفتگی هیئت فداییان حسین علیه السلام اصفهان

زمان : پنج شنبه ۱۸ مرداد از نماز مغرب و عشاء

مکان: خیابان جی ، خیابان همدانیان ، مسجد محمدیه

سخنران : حجت الاسلام پناهیان

مداح : برادران حاج مهدی سلحشور و سیدرضا نریمانی

۴-مراسم دعای پر فیض ندبه در نجف آباد

زمان : جمعه ۱۹ مرداد همراه با نماز جماعت 

مکان : یادمان شهدای نجف آباد

مداح: حاج سعید حدادیان با پخش سراسری از شبکه یک سیما