واگویه ای از شش ماه سکوت

دوست داران شهدا می دانند تا شهدا نخواهند نمی شود قدم از قدم برداشت. شاید این چند ماه که نتوانستیم فعالیت مستمری در سایت داشته باشیم قطعا لایق نبودیم تا در این راه قدمی برداریم.

امروز که نزدیک ۶ ماه از آخرین پست ارسالی در سایت شهید کاظمی می گذرد ، حرف های ناگفته ای است که بهتر است ناگفته بماند.

روی سخنم با کسانی است که میز و صندلی های کاری شان را مدیون شهدا و امثال حاج احمد ها هستند و امروز شاهد آن هستیم که …

همان بهتر که سه نقطه بماند چون قطعا خود شهید رضایت ندارد از شخصی در این فضا سخنی به میان بیاید.

برای مدتی بدون اطلاع قبلی ما سایت شهید کاظمی از دسترس کاربران خارج شده بود و بعد از پیگیری هایی بصورت موقت راه اندازی شد اما مجددا به دلایلی که بهتر است مطرح نشود سایت پایین آمد و حدود ۳ ماه در دسترس نبود، به لطف یکی از علاقه مندان بی ادعای شهید هزینه میزبانی هاست شهید کاظمی تأمین شد تا مجددا این سایت بدون هرگونه وابستگی به نهاد و ارگانی کاملا بصورت شخصی به ادامه فعالیت بپردازد.

امید است در این فصل جدید کاری شرمنده این شهید عزیز نشویم

و قطعا حاج احمد تنهایمان نمی گذارد …

بماند بقیه اش

ادب احمد فوق‌العاده بود، این ادب احمد به نظر من شاه کلید همه چیز بود و به خیلی چیزها رشد داد. نمونه‌ای از تواضع احمد این بود که در مراسم‌های مختلف مثلا در هفته‌ جنگ که فرماندهان را دعوت می‌کنند یا یک روز ستاد کل دعوت می‌کند، به جلسه‌ای. ترتیب چیدن صندلی‌ها به نسبت درجه و رتبه و جایگاه است و هر کس جای مشخصی دارد. یکی از علت‌هایی که من امتناع داشتم از شرکت در مراسم‌ها به خاطر اخلاق و برخورد متواضعانه‌ی احمد بود، یک معرکه‌ای داشتیم در جایگاه، احمد همه را به هم می‌ریخت و جابه جا می‌کرد تا خودش آخر بایستند، امکان نداشت که این جوری نباشد.

یک روز به آقا رحیم گفتم که شما فکر می‌کنید که ما به احمد خط می‌دهیم؟ احمد را ما نمی‌شناسیم؟ احمدی که در جنگ وقتی تصمیم می‌گرفت که بگوید نه، همه می‌گفتند حریف احمد نمی‌شویم. آن وقت این ادب احمد است؛ مسافرت می‌خواستیم برویم اگر سه تا ماشین بودیم، اینقدر می‌ایستاد تا ماشین‌ها جلو بروند و او آخرین ماشین باشد. حتی در تردد، ادب او فوق‌العاده بود، شما بگردید در بین دوستان احمد، کسی را پیدا نمی‌کنید که احمد بدگویی او را بگوید و غیبت کسی را بکند.اگر مخالفت داشت کوتاه یک چیزی می‌گفت و زیاد به این موضوع نمی‌پرداخت. همه را بر خودش ترجیح می‌داد.البته ممکن است کسی احمد کاظمی را در جنگ دیده باشد و از نزدیک با او آشنا نباشد و بگوید احمد یک آدم لجبازی است، اما او اینجوری نبود و این قضاوت صحیحی نیست.

مصاحبه با سردار حاج قاسم سلیمانی

به نقل از خبرگزاری دفاع پرس