آن روز ظاهراً همسر حاجی جایی رفته بود و حاجی مجبور شده بود، محمد مهدی را همراه خود بیاورد از صبح که آمد رفت جلسه و محمد مهدی را پیش ما گذاشت. جلسه که تمام شد مقداری موز اضافه آمده بود یکی را به محمد مهدی دادم تا از او نیز پذیرایی کرده باشم نمی دانم چه کاری داشت که مرا احضار کرد. محمدمهدی هم پشت سر من وارد دفتر او شد.وقتی بچه را دید چهره اش برافروخته شد، سپس گفت: چه کسی به به او موز داده ، گفتم: حاجی این بچه صبح تا حالا هیچ چیزی نخورده یک موز که بیشتر به او نداده ایم تازه از سهم خودم بود . نگذاشت صحبتم تمام شود دست در جیبش کرد و هزار تومان به من داد و گفت: همین الان می روی و جای آن موز یک کیلو موز می خرید و جایگزین می کنی!؟

شهید ، شهادت ، فرزند شهید …

MohammadMahdi-Kazemi

فرزند شهید …

فرزند شهید بودن کار آسانی نیست ، فرقی نمی کند فرزند یک بسیجی شهید باشی و یا یک سردار شهید ، البته تفاوت کوچکی می کند و آن اینکه شاید خیلی ها آن بسیجی شهید را نشناسند و تا ابد این فرزند شهید همچون پدرش گمنام بماند اما آن فرزند شهید باید یک فرد عادی در جامعه باشد اما نمی تواند عادی رفتار کند چون منسوب به یک واژه است : فرزند شهید

همه پدر او را کم و بیش می شناسند ، انتظارهایی که از ایشان و امثال محمد مهدی می رود به مراتب بیش از دیگران است و واقعا سخت است ، اما وقتی می بینی این فرزند سال ها تحت تربیت پدری همچون حاج احمد کاظمی بزرگ شده است و می تواند ادامه دهنده راه او باشد دلت قرص و محکم می شود که الحمدالله فرزندانش در راه این نظام و انقلاب هستند و می توانند مثل پدرشان جزو بهترین ها باشند .

محمد مهدی در دیدار مقام معظم رهبری با خانواده شهدا در تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۸۹  از ایشان می پرسد :

می خواستم بدانم انتظاری که شما از پدر ما داشتید ایشان توانستند برآورده کنند ؟ 

حضرت آقا فرمودند:

بله ، خیلی . من کارهای بزرگی را به عهده ایشان محول کردم ، کارهایی که به همه نمی دادم و اطمینان نمی کردم ، ایشان با بهترین وجه آن ها را به انجام می رساند. روزی که من یکی از این مأموریت ها را به آقای محول کردم ، بعضی ها بودند توی سپاه که باور نمی کردند ایشان بتواند این کار را انجام بدهد اما ایشان رفت و و به بهترین وجه آن را انجام داد. ایشان جزو بهترین های من بود.

سردار شهید حاج احمد کاظمی در تاریخ ۱۹ دی ماه ۱۳۸۴ همزان با ایام عرفه در حین انجام مأموریت در یک سانحه هوایی جرعه شهادت نوشید و امروز که ۱۰ سال از آن تاریخ می گذرد محمد مهدی همچون پدرش در قامتی استوار دست بر سینه گذارده و به میهمانان دهمین آئین بزرگداشت پدر شهیدش خوش آمد می گوید.

Pic 10 shahidkazemi (1)

Picture 1 of 7

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدصادق ابطحی عصر امروز در دهمین آیین بزرگداشت شهدای عرفه در خیمه حسینی گلستان شهدا اصفهان گفت: شهید کاظمی معنای واقعی اقتدا، اقتدار، اخلاص و امنیت بود، در لحظه‌لحظه برنامه‌های ایشان و در تمام مسئولیت‌هایشان، اقتدا و پیروی از ولایت یکی از شاخصه‌های بارز این عزیز بود.

IMG_3118

نماینده سابق ولی‌فقیه در سپاه بابیان اینکه شهید کاظمی نیرویی مخلص، دلاور، متعهد و متدین بود، ادامه داد: اقتدار، صلابت و امنیت آفرینی از دیگر شاخصه‌های شهید احمد کاظمی بود، ذره‌ای خودنمایی در وجود این شخصیت حضور نداشت با نیروهای زیرمجموعه خود تعامل داشت و از آن‌ها دلجویی و سرکشی می‌کرد.

وی حرکت استکباری به سردمداری آمریکای جنایتکار را در تقابل با حرکت ارزشی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: برای پیروزی در جنگ حق علیه باطل باید راه و منش شهیدان را در میان خود زنده نگه‌داریم، زیرا که استکبار با تمام وجود به مقابله با جبهه حق قد علم کرده است.

کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: بعد از مذاکرات هسته‌ای و مسئله برجام و شرایط امروز جامعه، دشمن طمع کرده است و پیگیر گسترش فرهنگ منحط غربی در جامعه ماست.

حجت‌الاسلام ابطحی تضعیف پایه‌های اعتقادی و مبانی دینی مردم با هجمه فرهنگی و جنگ نرم، تضعیف جایگاه رهبری در نظام اسلامی را از حرکات دشمن عنوان کرد و ادامه داد: نباید غفلت کنیم، با نگاه به حرکت‌های بین‌المللی متوجه می‌شویم، دشمن برای ضربه زدن به اصل ولایت‌فقیه چه هزینه‌های هنگفتی می‌کند، آن‌ها با همکاری خائنین داخلی در فتنه ۷۸ و ۸۸ به دنبال زدن رکن رکین نظام بودند.

وی تصریح کرد: چه در خارج و چه در داخل افراد مغرض و منافق، در انتخابات به دنبال تخریب جایگاه رهبری هستند و مسئله شورای رهبری یا شورای فقهایی را مطرح می‌کنند، این‌گونه بحث‌ها و بحث نفوذ برخی از افراد در خبرگان، از مطالب انحرافی است که دشمنان به دنبال آن هستند؛ آمریکایی‌ها اذعان می‌کنند از فرصت انتخابات می‌خواهند استفاده بکنند، ما باید بصیر و آگاه باشیم و بیانات رهبری را پیش چشمان خود نگه‌داریم.

نماینده سابق ولی‌فقیه در سپاه، از دیگر حرکات دشمن برای مقابله با اسلام را حذف چهره‌های متعهد و کارآمد همچون شیخ زکزاکی در نیجریه، شهید شیخ نمر در حجاز، علمای بحرین و … عنوان کرد و افزود: ملت‌های مسلمان در این حوادث اخیر به میدان آمدند و جنایات آل سعود و استکبار جهانی را محکوم کردند.

حجت‌الاسلام ابطحی تیزهوشی و بصیرت را لازمه این زمانه بیان و تأکید کرد: متأسفانه امروز بانام امام (ره) به نبرد با امام آمده‌اند و به دنبال حذف امام هستند، همچنان که در سال ۸۸ دشمن و عناصر خودفروخته داخلی باهم همگام شده و به تخریب چهره رهبر فرزانه انقلاب تلاش کردند، برای انتخابات پیش رو هم نقشه‌هایی کشیده‌اند، امروز نااهلان به دنبال نفوذ در مراکز اصلی نظام هستند.

وی وابسته کردن نظام و مردم به غرب و آمریکا را یکی دیگر از راهبردهای دشمن عنوان کرد و گفت: امروز بعضی‌ها به دنبال شکستن قبح رابطه با آمریکا هستند، آمریکایی که در کنگره‌اش هرروز به بهانه‌های واهی در حال صدور تحریم‌هایی جدید علیه جمهوری اسلامی ایران هستند، امروز دولتمردان ما بسیاری از تعهدات را انجام داده‌اند و در مقابل آمریکا دبه کرده است.

کارشناس مسائل سیاسی دو رویکرد دیگر نظام سلطه علیه انقلاب اسلامی ایران را تضعیف ارگان‌های انقلابی همچون شکستن جایگاه شورای نگهبان و سرخورده کردن مردم اظهار کرد و بیان داشت: برخی‌ها می‌خواهند از شرایط امروز جامعه سوءاستفاده کنند تا مردم را نسبت به‌نظام بی‌تفاوت و دلسرد کنند.

حجت‌الاسلام ابطحی گفت: ما برای شکست برنامه‌های دشمن باید حضور حداکثری در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان داشته باشیم.

سرلشکر پاسدار شهید حاج احمد کاظمی و ده نفر از همرزمانش ازجمله سرداران شاهمرادی (حنیف)، غلامرضا یزدانی در ۱۹ دی‌ماه ۱۳۸۴ براثر سقوط یک فروند هواپیمایی نظامی (جت فالکون) به دیدار حق شتافتند و از آن‌ها با ‌عنوان شهدای عرفه یاد می‌کنند.

ستاد بزرگداشت شهدای عرفه اعلام کرد که آیین بزگداشت دهمین سالگرد شهدای عرفه در تهران، پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹ در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می شود.همچنین آیین بزگداشت دهمین سالگرد شهدای عرفه در شهرهای اصفهان و نجف آباد نیز  به شرح زیر برگزار می شود؛

«اصفهان» پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵  مکان : گلستان شهداء
«نجف آباد» پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ساعت ۹ صبح الی ۱۱ مکان : مسجد جامع

همچنین مراسم دهمین سالگرد شهدای عرفه در ارومیه برگذار میشود که زمان و مکان این مراسم نیز متعاقبا اعلام میگردد.

photo_2016-01-05_15-23-12

کلیپ بسیار زیبا و دیده نشده از شهید احمد کاظمی بمناسبت دهمین سالگرد شهادت

تعاریف حاج قاسم سلیمانی و محمد باقر قالیباف از خصوصیات شهید احمد کاظمی

فاصله‌ی عملیات «فتح‌المبین» تا «بیت‌المقدس» کم‌تر از یک ماه بود و نیروها خسته شده بودند. از حاج احمد خواستیم نیروها پیش از آماده‌سازی و سازماندهی مجدد برای انجام عملیات، به مرخصی بروند. اصرار کم‌کم نتیجه داد و حاجی راضی شد تا نیروها به مرخصی بروند؛ به‌شرطی که او هم همراه آنان باشد. همه‌ی گردان سوار اتوبوس شدند و حاجی هم همراه‌شان بود. تا این‌که به منطقه‌ی گلف در نزدیکی اهواز رسیدیم. حاجی ابتدا نیروها را به حمام فرستاد و سپس برای هر نفر یک آلاسکا خرید و گفت: مرخصی تمام شد! برمی‌گردیم منطقه.این فرصت چند ساعته تمام مرخصی گردان بود، در فاصله سه ماه و دو عملیات بزرگ