خبرگزاری ایمنا: همزمان با ایام شهادت شهید بهشتی و واقعه هفتم تیر خبرگزاری ایمنا اقدام به رونمایی و پخش اولین قسمت مستند «مظلوم لاله‌ها» در رابطه با آثار و زندگی شهید بهشتی می‌نماید که به طور اختصاصی در اختیار این خبرگزاری قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری ایمنا، تهیه‌کنندگی این فیلم را سید محمد بهشتی بر عهده داشته که از بستگان شهید بهشتی بوده و دارای سه مقاله برتر درباره‌ این شهید است.
مستند “مظلوم لاله‌ها” که به بازخوانی زندگی و افکار شهید آیت‌الله دکتر بهشتی اختصاص دارد شامل ۱۳ مصاحبه با شخصیت‌های نزدیک با شهید بهشتی و خانواده ایشان است.
این مستند که شامل گفتگو با نزدیکان شهید دکتر بهشتی و نیز کسانی است که با آن شهید بزرگوار محشور بوده‌اند، به بیان ویژگی‌هایی شخصیتی از شهید دکتر بهشتی پرداخته است. مظلوم لاله‌ها در دو سی دی ۲۵ دقیقه‌ای تهیه شده و قرار است به مناسبت ۷ تیر ۱۳۹۱ از شبکه اول صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شود.
این مستند تلویزیوین که با هدف پرداختن به ابعاد مختلف شخصیت شهید بهشتی، علت بمب‌گذاری ۷ تیرماه ۱۳۶۰، مظلومیت شهید در زمان حیات خود می باشد، در اصفهان ساخته شده است.
تهیه کننده این مستند با اشاره به ویژگی مستند مظلوم لاله ها با دیگر مستندهای ساخته شده در مورد این شهید، محتوای متناسب این مستند برای نسل جوان را از تفاوتهای شاخص آن بیان کرده است.
ابعاد زندگی این شهید از جمله: شخصیت شهید بهشتی، زندگینامه، رفتار ایشان در محل کار، دوران حضورایشان در هامبورگ، نوع رفتار ایشان با خانواده و فرزندان و … از موضوعاتی است که در این مستند بررسی شده است.
تهیه‌کننده مستند مظلوم لاله‌ها در مورد این مجموعه پیشتر گفته بود: در بخش پایانی این مستند با «سیدمحمد طباطبایی» از همرزمان این شهید بزرگوار و «بهشتی‌نژاد» از بستگان شهید بهشتی مصاحبه شده و خاطرات خواندنی از ایشان بیان شده است.
آن‌چه در زیر مشاهده می‌کنید قسمت اول مستند مظلوم‌ لاله‌ها است که در دو بخش در اختیار مخاطبان خبرگزاری ایمنا قرار داشته است.

مستند «مظلوم لاله ها» بخش دوم

 

شهدا در قهقه مستانه شان و بعد از شادی وصولشان به ما می خندند …

 هان ای جهاد

کنندگان اکبر کجائید دستی بر آرید و ما قبرستان نشینان عادات سخیف را از این

منجلاب بیرون کشید .

حرم شما حرم

حرق است و جز حق را بدان راهی نیست

زمان چه زود

می گذرد ناگهان چه زود دیر می شود و وقت رفتن

هفت سال پیش حاج احمد و یارانش در جمع ما عادات نشینان سخیف

بودند و امروز در حرم حق نزد مولایشان حسین و عباس همانانی که عمری به آنان اقتدا

نمودند و اسوه شان بود عند ربهم یرزقون اند و در قهقهه

مستانه شان و بعد از شادی وصولشان به ما می خندند …

آری خنده هم

دارد ماهایی که هنوز باورد نداریم این دنیا نیم ساعت بیشتر نیست این سرگذشت من و

توست بخوانید :

مامانش بهش گفته نیم ساعته میری کارایی که گفتم انجام میدی و برمیگردی فقط نیم ساعته ها اومد بیرون دید دوستاش جمعن دارن بازی میکنن رفت باهاشون بازی کرد . شد پادشاه ، دستور داد ، زور گفت ، کلی تاج و تخت و کاخ واسه خودش درست کرد

یکی

شد ظالم

یکی

شد مظلوم

یکی

کشت

یکی

کشته شد

یکی

جز خودش هیشکیو ندید اینقدر به خودش رسید که شد ملکه زیبایی

یکی

گرفتار صدای قشنگش شد و کشت خودشو از بس خوند و چهچه زد

یکی

شد رئیس

یکی

وزیر

یکی

گدا

یکی

شد مسئول و اینقدر قشنگ مسئولیتش رو انجام داد که آخرش شهید شد

یکی

گدا بود مسئول شد جوگیر شد با اسم شهدا کاخ ساخت ، با خون شهدا، شهادت و شهید و

خونواده شهید رو نابود کرد

یه

عالمه هم سیاهی لشکر که خودشون هم نمیدونن چیکار دارن میکنن یه روز ظالمن یه روز مظلوم . مثل حیوونای ضعیف هر جا شیر دیدن سر خم کردن که نوکرتیم حالا مهم نیست که این شیر داره پدرشون رو در میاره تیکه تیکشون میکنه یا داره خوب فرمانروایی میکنه.. هر روز یه جورن هر روز یه تیپن هر روز یه حرف میزنن

بالاخره

نیم

ساعت همشون تموم شد .

دست

خالی برگشتن . از عهده کاری که گردنشون بود برنیومدن

اون

روز الست خدا گفت نیم ساعت میفرستمت بیرون کاری که گفتم انجام بدی ها

سرگرم

بازی نشی ها

همش

بازیه گول نخوری ها

 

آری

همه این دنیا بازیچه ای بیش نیست .

هفته پاسدار

بر تمامی سبزپوشان حریم ولایت علوی مبارک باد .

روز جانباز

را بر تمامی جانبازانی که آرزویشان شهادت است تا زودتر به جمع یارانشان بپیوندند

تبریک می گوئیم .

 

 ما این لباس رو کردیم به تنمون که پاسدار باشیم پاسدار یعنی چی ؟ یعنی که هم این دنیا رو دارد و هم آخرت رو کسی رو الکی بهش آخرت نمی دهند این دنیا هم برادرا اگر آدم کاذب برود بالا یک جا (کارش) گیر می کند هرکسی رو ، بدانید این دنیا هم وصل است به آخرت نمی تواند یکی با نا صداقتی تا آخرت برود نمی شود میخورد زمین.

میلاد سرور و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام و روز پاسدار ، و یگانه علمدار کربلا ابالفضل العباس علیه السلام و روز جانباز و میلاد پنجمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام سجاد علیه السلام مبارک باد . به همین مناسبت بهانه ای شد تا بخشی از جملات سردار شهید احمد کاظمی را با یکدیگر مرور کنیم .

  شهید کاظمی : باید تلاش کرد به کمال برسید ،باید تلاش کرد تکمیل کرد ،باید تلاش کرد روح رو بزرگ کرد… قلب رو گسترده کرد … به نور نزدیک شد … یک رابطه عاطفی بزرگی با امام حسین ع برقرار کرد… باید خودمونو خالص خالص خالص بکنیم تا بگیم ما سرباز امام زمانیم.

عید سعید مبعث مبارک

مبعث ، روز برانگیختن خردهای دفن شده در تابوت خرافه گرایی و جهل پیشگی و روز تولد عاطفه های زخمی شده در رقص شمشیرهای تعصب جاهلی است .

بر خاتم انبیاء (ص) محمد مصطفی صلوات

در آستانه روز سرباز فیلمی کمتر دیده شده از یکی ازسرداران شهید منتشر می‌شود تا الگویی باشد برای تمامی فرماندهان که سربازان را مانند فرزندان خود بدانند.

به گزارش  مشرق، در این فیلم، سردار شهید نورعلی شوشتری، در میان سربازان حضور پیدا کرده و بر دستان آنان بوسه می‌زند. سردار نورعلی شوشتری جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده قرارگاه قدس سپاه، مهرماه سال ۸۸ در شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان در یک عملیات تروریستی به شهادت رسید.

سردار شهید شوشتری در فراق یار دیرینه اش شهید احمد کاظمی گفته بود : بعد از احمد کاظمی و دیگر یاران تنها شده ام و به همین خاطر انتظار شهادت را می کشم

این زندگی قشنگ من مال شما

  ایام سپید رنگ من مال شما

\” بابای همیشه خوب من را بدهید \”

این سهمیه های جنگ من مال شما

تقدیم به تمام فرزندان شهید با عزت ایران پیشاپیش روزپدرمبارک

با توجه به پیام های ارسالی کاربران و نظر به یکسان بودن شماره دو برنده ردیف های ۱۹ و ۲۰ ضمن بررسی شماره های فوق و خاموش بودن آن ها و عدم پاسخگویی به سامانه ما از فهرست برندگان حذف شدند و شماره های زیر به عنوان برنده های نهایی اعلام می گردد :

۱۹- ۵۹۹۸***۹۳۶

۲۰- ۷۴۴۷***۹۳۷

لازم به ذکر است در تاریخ ۱۵ خرداد ۱۳۹۱ هدیه نقدی برندگان مسابقه پیامکی فاتحان خرمشهر به مبلغ ۵۰ هزار تومان به حساب آن ها واریز گردید .

لازم به ذکر است برندگان می بایست جهت دریافت لوح یادبود آدرس کامل پستی و کد پستی ۱۰ رقمی خود را به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۸۹۰۰۱۹۱۰۸۴ ارسال نمایند.